Kategorie
Značky
Regiony
 
 

UniCredit: jsme leasingovou jedničkou

Podle statistik České leasingové a finanční asociace za rok 2009, nastala na leasingovém trhu změna v pořadí společností poskytujících leasingové financování. „Jedničkou na trhu se stala společnost UniCredit Leasing,“ pochlubil se na konferenci výkonný ředitel společnosti Jaroslav Jaroměřský.

Firma v loňském roce financovala automobily, dopravní techniku, stroje a zařízení, nemovitosti a další předměty v celkové financované hodnotě 7,9 mld. Kč. V loňském roce UniCredit Leasing uzavřela se svými klienty 18 160 leasingových a úvěrových smluv. Celkový objem obchodů UniCredit Leasing nicmémně v loňském roce klesl meziročně o 37,7 procenta na 7,85 miliardy korun. Z toho o více než polovinu na 4,4 miliardy korun klesl objem leasingu movitých věcí, naopak o 55 procent na 3,82 miliardy korun stoupl objem splátkového prodeje a úvěrů.
 
UniCredit Leasing chce v letošním roce udržet svoji pozici na trhu. Podle Jaroměřského přitom loni společnost zvýšila tržní podíl o zhruba procentní bod na 10,6 procenta. Společnost se chystá expandovat do oborů mimo hlavní sféru současného obchodního zájmu, zejména do zemědělství. Uvažuje také o nabídce oparativního leasingu pro soukromé osoby.

UniCredit Leasing, který dříve působil pod názvem CAC Leasing, působí na trhu v Česku od roku 1991.
 
21.březen 2010