Kategorie
Značky
Regiony
 
 

UniCredit Leasing financoval auta za 3,2 mld.

Za tři čtvrtletí letošního roku uzavřel UniCredit Leasing nové obchody v objemu 6,4 miliardy Kč ve financované hodnotě.  Více než polovinu z toho představují osobní auta.

Podle aktuálních statistik České leasingové a finanční asociace (ČLFA) poskytly její členské společnosti financování celkem za 54 miliardy Kč. Podíl UniCredit Leasing na relevantním trhu dosáhnul více než 11 procent.

„Letošní rok potvrdil, že klienti z řad právnických i fyzických osob kladou stále vetší důraz na komplexnost poskytovaných služeb,“ uvedl Jaroslav Jaroměřský, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Leasing.

Jak dále doplnil: „Dalším charakteristickým rysem posledních měsíců je snaha firem optimalizovat své náklady. To se promítá do struktury poskytovaných finančních produktů. Stále více klientů dává přednost operativnímu leasingu nebo úvěrům.“

Více než polovina poskytnutého financování směřovala do již tradičně nejsilnější komodity – osobních automobilů, a to konkrétně 3,2 miliardy korun. Za úspěch lze považovat především výsledky v komoditě nákladních automobilů, kde se podařilo dosáhnout významného meziročního růstu.

Celkově se dařilo i v komoditách strojů a zařízení, kde UniCredit Leasing zaznamenal nárůst téměř o 25 %. Hlavní poptávka v oblasti strojů a zařízení směřuje od malých a středních firem. Největší nárůst zaznamenal UniCredit Leasing v poptávce po financování strojírenských technologií a kovoobráběcích strojů.

9.prosinec 2012