Kategorie
Značky
Regiony
 
 

UniCredit Leasing začal financovat Avie

Leasingová firma UniCredit proniká do segmentu nákladních aut. „Kromě značky MAN, kterou máme v portfoliu už delěí dobu, budeme financovat také Avie a dnes také podepisujeme smlouvu se značkou Jungheinrich,“ řekl tento čtvrtek generální ředitel firmy Jiří Matula.

Matula se na ranním matiné s novináří věnoval také letošnímu vývoji leasingového trhu, který se propadl více než o polovinu. "Poptávka v ekonomice není, podniky nedostatkem peněz netrpí. Smysluplných podnikatelských záměrů nyní mnoho není," uvedl. Díky daňovým legislativním změnám ale podle něj nastalo oživení finančního leasingu, který je pro poskytovatele peněz nejbezpečnější formou financování. 

    Investiční oživení ve firmách a zvýšení zájmu o leasing podporuje podle Matuly řada faktorů, především historicky nejnižší ceny automobilů, strojů a zařízení i nemovitostí, možnost rychlého promítnutí investice do nákladů firmy a v případě malých a středních podniků využívání zvýhodněného financování od Evropské investiční banky na stroje, auta a ostatní dopravní techniku. Matula u klientů nepozoruje výraznější nárůst nesplácení leasingu či úvěrů, roste však počet podvodů.
27.září 2009