Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Uzavírají se nominace ankety Auto roku

Předseda poroty ankety Auto roku 2010 v ČR Petr Hanke uzavírá nominace soutěžících vozů. Kolik je v tuto chvíli na seznamu automobilů?

V pěti kategoriích je zatím zařazeno celkově 36 automobilů. „Většina nominací už je prodiskutována s importéry, ale seznam ještě zpřesňujeme,“ řekl pro autodealers.cz Petr Hanke. Výčet kandidátů ještě není určen ke zveřejnění, ale již nyní je zřejmé, že v něm nebude chybět domácí Škoda Yeti nebo takové prodejní hity, jako jsou VW Polo, Opel Astra nebo Renault Mégane.
 
Naopak chybět budou některé karosářské verze loňských favoritů, třeba Škoda Super Combi nebo Audi A5 Sportback. „Karosářské verze vozů, které již v anketě soutěžily, nezařazujeme do nominací,“ vysvětlil Petr Hanke. Některé vozy zase nominace nestihnou. „Letos půjdeme do klání jen se Soulem, protože nové Sorento nestihneme,“ řekl ředitel Kia Motors Czech Vít Pěkný.
 
Nominovány mohou být letos všechny modely, které přišly či přijdou na český trh v rozmezí od 1. listopadu 2008 do 30. listopadu 2009. Anketa bude mít stejné organizační schéma jako loni – vozy budou soutěžit v pěti kategoriích a kromě vítěze každé z nich bude vyhlášen i celkový vítěz s právem užívat titul Auto roku 2010 v ČR.
 
5.září 2009