Kategorie
Značky
Regiony
 
 

V Avon Automotive vybuchl kotel

V závodě Avon Automotive v Rudníku na Trutnovsku dnes ráno vybuchl kotel v kotelně. Při neštěstí zemřel člověk, uvedla Česká televize.

Další tři lidé jsou podle informací hasičů zranění těžce a osm až devět lidí utrpělo lehká zranění. Ředitel královéhradecké záchranné služby Ladislav Žabka upřesnil, že po výbuchu se propadla střecha, která zasypala zatím neznámý počet lidí. 

    Tlaková vlna od výbuchu podle policejní mluvčí poškodila kamion vedle kotelny. Nákladní auto pak usmrtilo člověka údajně stojícího vedle něj. Řidič kamionu utrpěl těžká zranění. Zbylí zranění jsou podle hasičů z objektu kotelny. 

    Ředitel Žabka řekl, že událost jim byla nahlášena v 05:45. "Po explozi plynu se propadla střecha objektu, která zasypala několik lidí," řekl Žabka. Podle něj záchranná akce stále pokračuje, záchranáři zatím potvrdili jednoho mrtvého, tři těžce a čtyři lehce zraněné. "V tuto chvíli nemohu vyloučit, že zraněných by mohlo být ještě více," řekl Žabka. Na místě zasahuje osm týmů záchranářů a také vrtulník. 

    Avon Automotive vyrábí součástky pro automobilový průmysl, zejména různé hadice. Firma vyrábí i další pryžové díly. Firma vznikla v roce 1993 jako společný podnik britské Avon Rubber a české společnosti Rubena Náchod. Britové měli podíl 65 procent a později zbývající podíl od Rubeny odkoupili.
14.leden 2010