Kategorie
Značky
Regiony
 
 

V Brně se odhalí studie užitkového Superbu

Zástupci BVV seznámili tuto středu na pražském Žofíně novináře s exponáty veletrhu Autotec, který začíná příští úterý novinářským dnem. Výstavu obohatí například studie užitkové varianty nové Škody Superb.

 

Podle mluvčího automobilky Evžena Krauskopfa nepůjde o provedení kombi, ale již představený sedan/hatchback s unikátním systémem otvírání pátých dveří Twin door, který bude vybavený mřížkou za druhou řadou sedadel. Nový Superb byl poprvé představen letos v březnu na autosalonu v Ženevě a na trh má přijít v červnu. Uvedení na trh provedení kombi automobilka plánuje nejdříve na příští rok.
    Na 12. ročníku Autotecu se představí kompletní skupina sedmi hlavních výrobců velkých nákladních aut, tedy Iveco, MAN, DAF, Mercedes-Benz, Scania, Renault a Volvo, a nebudou chybět ani české značky Avia a Tatra a výrobci autobusů Irisbus a SOR. SOR by měl například ve světové premiéře představit nový trolejbus, Irisbus předvede rovněž poprvé na světě nízkopodlažní městský autobus Crossway LE a Avia ukáže své nákladní vozy se vzduchovým pérováním. 


Vedle toho se na výstavě objeví i značky osobních vozů dodávající automobily i do kategorie lehkých užitkových vozů nebo terénní a SUV vozy.
    Doprovodný program nabídne například seznámení se světem kamionů zblízka, konferenci o motorových palivech a jejich vlivu na životní prostředí nebo testovací jízdy nákladních a terénních vozů.

 

 

 

Na Autotec se přihlásilo 592 vystavovatelů z 26 zemí, kteří se představí na ploše 70.000 metrů čtverečních.

 

7.červen 2008