Kategorie
Značky
Regiony
 
 

V Brně se představí výrobci technických textilií

Veletrhy Styl a Kabo letos v únoru poprvé představí také zahraniční výrobce technických textilií. Samostatná expozice Clutex na své loňské premiéře předvedla jen české firmy ze stejnojmenného klastru.
Obor má ale podle odborníků velkou budoucnost a měl by pomoci textilnímu průmyslu, který v posledních letech není v dobré kondici. Veletrh začíná na brněnském výstavišti 13. února.
    “Toto odvětví je pro textilní producenty velmi perspektivní, protože se vzhledem k vysoké náročnosti výroby prozatím nemusí obávat levné asijské konkurence,” poznamenala manažerka veletrhů Gabriela Vargová.
    Styl/Kabo je největší akcí svého druhu ve střední Evropě. Podíl tuzemských textilních firem na něm ale v posledních ročnících klesal. Trend by mohly zvrátit právě výrobci technických textilií. Vědci z takových materiálů dovedou vyvinout například umělé orgány.
    Poptávka po technických textiliích dynamicky roste, jsou žádány odběrateli ve zdravotnictví, stavebnictví, obranném průmyslu, automobilovém průmyslu, zemědělství či ve výrobě ochranných oděvů, vyjmenovala Vargová. Clutex bude prezentovat nejen novinky dvacítky firem sdružených v textilním klastru, ale také ostatních tuzemských výrobců a firem ze zahraničí.
4.únor 2008