Kategorie
Značky
Regiony
 
 

V designérské soutěži Peugeot je i český zástupce

Designérská soutěž Peugeot vstoupila do své druhé fáze výběrem tří desítek semifinalistů. Patří mezi ně i čtyřiadvacetiletý Jan Hrbek z České republiky, který do soutěže zaslal svůj projekt tříkolky Erectus.

Úvodní fáze 4. Designérské soutěže spatřila přes 4000 návrhů a projektů, které zaslali internetoví výtvarníci z celého světa. Tématem je nové pochopení vozu, jako zdroje autentického potěšení, shrnutého ve zkratce P.L.E.A.S.E. Innovate! Největší počet projektů byl zaslán z Číny (525), před Francií (477) a Tureckem (212). Za ČR bylo přihlášeno 36 projektů. Průměrný věk účastníků je 21 let.
Do 23. ledna se rozhodovalo o deseti finalistech, a to hlasováním veřejnosti přes internet. Nyní rozhodne odborná porota, složená se zástupců Peugeot a Microsoft Xbox 360, o vítězi soutěže.
Vítězný projekt bude vyhotoven jako model v životní velikosti pro autosalón ve Frankfurtu 2007 a bude rovněž vytvořen pro novou verzi hry Project Gotham Racing pro Xbox 360 a vyroben jako model v měřítku 1:43. Vítěz navíc obdrží šek na 6 000 €.

4.únor 2007