Kategorie
Značky
Regiony
 
 

V Holešovicích probíhá Autoshow

Na pražském výstavišti ve čtvrtek začala tradiční Autoshow, kterou pořádá Incheba. Co a kdo byl v Holešovicích k vidění? 

Výstavu zahájila tisková konference SEATu, kterou moderoval ředitel IVG Rudolf Javurek a šéf značky Petr Táborský. Na stánku se ukázala také olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková. Akci SEATu následovala tiskovka Volkswagenu.
 
Také další značky předváděly své novinky, zřejmě největším tahákem veletrhu je modernizovaná Škoda Octavia, která  se představila v české výstavní premiéře. Tuzemskou výstavní premiéru si odbyl i nový Superb a jeho ekologická verze Greenline.
Poprvé byl v Česku k vidění například čínský vůz Brilliance BC3, jehož výrobce by měl ještě letos vstoupit na český trh. Na stánku Kaipanu předváděl oba roadstery sám majitel firmy.
 
V Holešovicích se ukázaly také nové Mitsubishi Lancer Evolution, Lamborghini Gallardo LP 560 nebo nový Opel Insignia. K vidění je i mikroauto francouzské firmy Aixam, které mohou řídit mladí pouze s řidičským oprávněním na moped.
 
Vedle Lamborghini má na výstavě svůj stánek i Ferrari a návštěvníci si můžou prohlédnout i další čínskou značku Shuanghuan, která nedávno v Česku představila svou kopii BMW X5 první generace.
 
Veletrh doplňuje výstava nákladních automobilů, lodní, železniční a letecké dopravy Transped, výstava komunální techniky a služeb Comma, Car&audio show a výstava Karavany.
 
 
V rámci Veteran Car Show se představují staré luxusní anglické vozy, před Průmyslovým palácem si zájemci můžou vyzkoušet školu smyků.
 
Ve čtvrtek ráno byly také za účasti ředitele Sdružení AP Antonína Šípka vyhlášeny výsledky šestého ročníku soutěže Dědeček automobil.
20.říjen 2008