Kategorie
Značky
Regiony
 
 

V Nižním Novgorodu začali vyrábět Yetiho

Škodovka spustila v ruském závodě společnosti GAZ v Nižním Novgorodu CKD výrobu modelu Yeti.

 Automobily značky ŠKODA se tak vyrábí už ve druhém závodě v Rusku. „CKD výroba modelu Yeti je dalším milníkem pro náš růst v Rusku,“ říká předseda představenstva společnosti ŠKODAWinfried Vahland. „Už dnes je Rusko naším třetím největším odbytištěm na světě a evropským trhem číslo dvě. V příštích letech se chceme ještě zlepšit. Za tímto účelem v této zemi důsledně pokračujeme v modelové ofenzívě a dále budujeme lokální výrobní kapacity,“ říká Vahland.

V budoucnu bude v Nižním Novgorodu vedle modelu ŠKODA Yeti vyráběna také nová ŠKODA Octavia pro ruský trh. Zahájení výroby je plánováno v polovině roku 2013. Výroba v Nižním Novgorodu probíhá ve spolupráci s Volkswagen Group Rus a ruskou automobilkou GAZ Group. ŠKODA Yeti je první model, který bude v Nižním Novgorodu v rámci této spolupráce sjíždět z linky.

V režimu CKD (Completely Knocked Down) probíhá plná výroba vozu, včetně provozů svařovny, lakovny a montáže. Již před zahájením výroby CKD se ŠKODA Yeti v Nižním Novgorodu vyráběla od konce roku 2011 v režimu SKD (Semi Knocked Down). V tomto režimu byla karoserie vozu již předem smontovaná.

V prvních deseti měsících roku 2012 prodala ŠKODA v Rusku přibližně 13.600 vozů modelu Yeti, tedy dvakrát vice, než ve stejném období roku 2011 (6.000). „To dokazuje význam lokální výroby,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva ŠKODA za oblast výroby a logistiky. „Ve společnosti GAZ Group máme na své straně silného lokálního partnera – podnik se zhruba osmdesátiletou zkušeností s výrobou automobilů, s hlubokou znalostí ruského trhu a s vysoce kvalifikovaným personálem.“

V závodě Kaluga v současné době z linek sjíždí aktuální modely ŠKODA Octavia a Fabia. Od jara 2014 je navíc plánována výroba nového modelu ŠKODA Rapid pro ruský trh.

17.prosinec 2012