Kategorie
Značky
Regiony
 
 

V pardubické továrně na litá kola hořelo

V pondělí před čtvrtou hodinou ráno zasáhl požár prostory haly firmy Ronal ve Starých Čívicích na okraji Pardubic. Společnost vyrábí lité disky automobilových kol. Oheň napáchal škody za několik desítek milionů korun.

Hořet začalo ve stříkací komoře. K požáru vyjely tři hasičské jednotky Dvě haly byly zakouřené a hasiči museli postupně zasažené prostory odvětrat. Noční směna musela haly opustit. Nikdo se nezranil.

“Příčina vzniku požáru se vyšetřuje, ale s největší pravděpodobností požár způsobil elektrostatický výboj ve stříkací komoře. Na místo byli povoláni i odborníci z Technického ústavu požární ochrany, kteří nyní budou zkoumat, které zařízení výboj způsobilo. Škoda se bude pohybovat v desítkách milionů korun,” řekla tisková mluvčí HZS Pardubického kraje Vendula Horáková.

Vedení Ronalu se k mimořádné události vyjadřuje stručně. “Požár byl lokalizován uvnitř kabiny mokrého nástřiku. Vnitřní prostor je během provozu bezobslužný, takže nebyl nikdo bezprostředně ohrožen. Výpadek výroby se řeší v rámci havarijního plánu celé skupiny Ronal,” uvedla za firmu Marcela Kubálková.

Společnost vyrábí hliníková kola pro osobní a užitkové automobily. Zásobuje automobilky v Německu, Francii, Itálii, Mexiku, Polsku, Španělsku, České republice a v USA. 

12.březen 2013