Kategorie
Značky
Regiony
 
 

V parlamentu bude kulatý stůl pro novináře

Ekonomickým a motoristickým novinářům je určen kulatý stůl  na téma současné situace v automobilovém průmyslu, který se bude konat ve čtvrtek 10. září 2009 od 12 hod. v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Mezi pozvanými hosty jsou ministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský (účast potvrzena), prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Míl, ředitel Sdružení automobilového průmyslu Antonín Šípek (účast potvrzena), ředitel vnějších vztahů Škoda Auto, a.s. Radek Špicar a také zástupci významných automobilových sítí v České republice.
Konference je v pořadí již čtvrtou z řady prestižních setkání s názvem Kulaté stoly s novináři, kde se potkávají osobnosti z oblasti politiky, podnikové sféry se zástupci médií v diskuzi nad aktuálními ekonomickými otázkami. Zástupci významných společností definují problematiku a poskytují doporučení k její nápravě.
Zástupci médií jsou zde na rozdíl od tiskových konferencí v roli přímých účastníků diskuze s výhodou spolumoderovat směr diskuze.
Místo konání:Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR v prostoru č. 55 zasedací místnosti Ústavně právního výboru PSP ČR
Termín: 10. 9. 2009 od 12 hod. (délka max. 60 minut)
Hlavní témata:
          Pokles prodeje užitkových a osobních vozidel (statistiky, reálná čísla)
          Role DPH při prodeji užitkových vozů
          Role odpisů v automobilovém sektoru
          Zavedení šrotovného v České republice
          Financování automobilového sektoru (soukromé, státní finance)
          Další vývoj v oblasti automobilového průmyslu v ČR a okolních zemích
V případě Vašeho zájmu účastnit se této akce se můžete registrovat e-mailem na kotlarova@sme-union.cz, nejpozději do středy 9. 9. 2009.
17.září 2009