Kategorie
Značky
Regiony
 
 

V Praze začal jednat výbor FISITA

Z pověření mezinárodní federace společností automobilových inženýrů a techniků – FISITA, pořádá v těchto dnech Česká automobilová společnost – ČAS v Praze pracovní jednání výboru FISITA, jehož se zúčastní delegáti, zastupující 38 společností ze zemí s vlastním automobilovým průmyslem.
 
 
Na programu jednání čtyř pracovních skupin, tří strategických workshopů a závěrečného plenárního zasedání je projednání spolupráce společností při výchově odborníků pro automobilový průmysl a příprava kongresu FISITA. Členská společnost, pověřená výborem, pořádá v sudé roky prestižní celosvětový kongres FISITA a v liché roky kontinentální, tj. asijský a evropský kongres. Výjimkou je americký kongres, pořádaný každoročně severoamerickou společností SAE International, která je jednou ze společností v rámci FISITA.
 
ČAS pořádala celosvětový kongres v Praze v roce 1996 a v současné době spolupracuje na přípravě kongresu FISITA 2008, který pořádá německá společnost VDI v Mnichově. Plenární zasedání v Praze je ojedinělou příležitostí představit účastníkům český automobilový průmysl a jeho historické i současné úspěchy.
 
Záštitu nad jednáním převzaly nejvýznamnější členové Sdružení automobilového průmyslu, v jehož čele stojí Dr.h.c. Ing. Vratislav Kulhánek, předseda dozorčí rady Škoda-Auto. První jednací den je pod záštitou Sdružení AP, druhý pod záštitou IVECO – Irisbus (Karosa) Vysoké Mýto, třetí pod záštitou Škoda-Auto Mladá Boleslav a poslední po záštitou TPCA Kolín. Všechna jednání jsou s podporou ČVUT v Praze. Doprovodný program tvoří seznámení s historií a současností pražské městské dopravy a návštěva výrobních závodů Škoda-Auto a TPCA.
 
         Současným presidentem společnosti FISITA je Dr. Akihiko Saitó, tech. ředitel a člen předsednictva společnosti Toyota a mezi delegáty jsou přední odborníci z technických univerzit, výzkumných ústavů a významných světových výrobců automobilů, např. BMW, FIAT, Ford, General Motor, Magna, Renault a další.
30.září 2007