Kategorie
Značky
Regiony
 
 

V Top hotelu se sešla celá „automotivní komunita“

Vyhlášení výsledků Auta roku 2009 se v minulých ročnících konalo buďto v Sazka areně nebo hotelu Hilton, letos se podruhé uskutečnilo v pražském Top hotelu. Jak vypadal čtvrteční galavečer?

Na vyhlášení výsledků soutěže se každoročně sjíždějí zástupci organizátorů, všech významných výrobců, importérství, novináři a další významní hosté. Na jednom místě se sejde prakticky celý český autoprůmysl. Je to show, ve které se střídá zábavný program s oznamováním výsledků, na podiu se ukazují jak manažeři automobilového průmyslu, tak umělci. Tuto podívanou zpravidla natáčí televize. V minulých ročnících přinášela přímý přenos Prima, letos se točil materiál pro sestřih na zpravodajské stanici Z1.
 
Ceny letos předával ministr průmyslu a obchodu Martin Říman za asistence moderátora Jana Kovaříka. Za Škodovku přebíral ocenění vedoucí prodeje Škody pro střední Evropu Jan Hurt. Pro vítězný diplom Fordu se dostavil generální ředitel importérství Jan Laube, diplom Citroënu převzala mluvčí Martina Bedrnová. Dvě ceny udělené Audi a Volkswagenu si odnesl také generální ředitel IVG Rudolf Javurek. V Top hotelu nechybělo ani tradiční losování čtenářské tipovací a dětské výtvarné soutěže. Hlavním sponzorem večera byla pojišťovna Wüstenrot, mezi hosty byl k vidění její generální ředitel Pavel Vaněk.
 
Na pódiu excelovali zpěváci Monika Absolonová, Dan Hůlka a skupina Revival Abba. Sdružení automobilového průmyslu oznámilo v Top hotelu také držitele titulu  „Dodavatel pro Auto roku 2009 v ČR“. Přihlásit se do ní mohli jeho členové vyrábějící díly nebo příslušenství pro automobily nominované do ankety.
26.leden 2009