Kategorie
Značky
Regiony
 
 

V TPCA loni rostly tržby i mzdy

Společnost Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech uspořádala ve středu v Praze tiskovou konferenci na které oznámila loňské výsledky.

Jde o neauditované hospodářské výsledky za rok 2009. Tržby činily 51,821 miliard korun a zisk před zdaněním 1,443 miliardy korun. TPCA tak dosáhla obdobného zisku jako v předchozím roce. Tržby stouply o 5,8 procenta oproti 49 miliardám v roce 2008, kdy silná koruna snížila tržby o čtyři procenta ve srovnání s rokem 2007.
Průměrná mzda za loňský rok dosáhla 30 800 korun, na dělnických pozicích pak 26 800 korun. Mzdové tarify se zvýšily o dvě procenta. Růst průměrné tarifní mzdy pozitivně ovlivnila i výše firemního bonusu vypláceného na základě výsledků společnosti v loňském roce a mimořádné směny, což znamenalo celkový meziroční narůst mezd o 5,7 procenta. Počet zaměstnanců TPCA se loni mírně zvýšil na necelých 3600 lidí.
„Přestože automobilový průmysl včetně našich mateřských společností těžce zasáhla hospodářská krize, prodej našich modelů v loňském roce byl dobrý,“ prohlásil prezident firmy Satoši Tačihara. TPCA loni vyrobila 332 489 vozů Toyota Aygo, Peugeot 107 a Citroën C1, což představovalo meziroční nárůst o 2,5 procenta. Automobilka tak dokázala navýšit objem výroby čtvrtým rokem po sobě. „Pro letošní rok si netroufáme odhadnout jak se bude trh s malými vozy vyvíjet. Prodeje našich automobilů mohou růst, avšak připraveni musíme být i na možnost, že jich letos vyrobíme méně než v uplynulém roce,“ řekl Tačihara.
3.duben 2010