Kategorie
Značky
Regiony
 
 

V TPCA nastupuje nový prezident

V kolínské automobilce TPCA Toyota Peugeot Citroën došlo k 1. lednu ke změně ve vedení. Novým prezidentem firmy je Satoši Tačihara.

Tačihara se narodil v říjnu 1955 v prefektuře Čiba v Japonsku. Vystudoval ekonomii na Keio University v Tokyu a v roce 1979, krátce po promoci, nastoupil do společnosti Toyota Motor Corporation. Svou kariéru začínal v IT divizi, kde se věnoval systémům pro prodejní síť Toyoty v Japonsku. Poté byl zodpovědný za přípravu a spuštění výrobních závodů ve Spojených státech ve státech Kentucky, Indiana a Západní Virginie. Posledních 12 let řídil join-venture projekty Toyoty včetně společného podniku s PSA Peugeot Citroën, tedy TPCA, který díky tomu detailně zná. Satoši Tačihara je ženatý a má dvě děti.
 
Ve své nové funkci chce Tačihara zúročit své zkušenosti s projekty Toyoty a ostatních výrobců. „V oblasti plánování aktivit Toyoty jsem strávil 24 let, z toho polovinu doby v joint-venture projektech. Základním předpokladem úspěchu je otevřená komunikace a vzájemné porozumění tří hlavních stran, tedy mateřských společností, TPCA a regionu ve kterém působíme,“ říká nový prezident TPCA.
 
Jasuhiro Takahaši odchází do mateřské společnosti Toyota Motor Corporation, kde v pozici vedoucího evropských join-venture projektů střídá právě pana Tačiharu.
 
14.leden 2010