Kategorie
Značky
Regiony
 
 

V Ženevě bude Superb 4X4

Tuzemská automobilka Škoda Auto příští týden na autosalonu v Ženevě oficiálně představí novou generaci své vlajkové lodi Superb, která bude poprvé vybavena pohonem všech kol.

 
Ten dosud firma montovala jen do menší Octavie. Náhon na všechna čtyři kola by měla obstarávat spojka Haldex čtvrté generace. Spolu s novým šestiválcem o objemu 3,6 litru a výkonu 191 kilowattů by měl Superbu pomoci lépe konkurovat vozům jako je Ford Mondeo, VW Passat, Mecedes E nebo Audi A6. 
Nový Superb je proti předchozí generaci delší a širší. Vedle adaptivních světlometů AFS, devíti airbagů bude mít také patentovaný systém dveří Twindoor, který umožňuje využít vůz jako sedan i liftback současně. V nabídce budou tři zážehové a tři vznětové motory a začne se prodávat letos v létě. Příští rok by měla přibýt i verze kombi.
    Automobilka v Ženevě rovněž představí inovovaný sportovní model Octavia RS s dvoulitrovým turbodieselem o výkonu 125 kilowattů, ekologickou řadu GreenLine a dále kompletní nabídku modelů Fabia, Octavia a Roomster pro letošní rok.
 
8.březen 2008