Kategorie
Značky
Regiony
 
 

V Ženevě se představí i vozy pro Nošovice a Žilinu

Zatímco mladoboleslavská Škoda bude poprvé prezentovat novou Fabii, Hyundai přichystala premiéru vozu i 30, který má od roku 2008 vyrábět v Nošovicích. Kia Motors Corporation představí dva nové vozy, které bude vyrábět ve slovenské Žilině.

Hyundai Motor Company chystá na úterý premiéru svého nového evropského hatchbacku, který ponese označení i 30. Zahájení prodeje tohoto modelu v České republice bude v září 2007. Hyundai i 30 bude zpočátku vyráběn v Koreji a po dostavbě továrny Hyundai v Nošovicích se výroba přesune do ČR. 
Korejská automobilka Kia předvede sériovou verzi nového kombi odvozeného od modelu cee’d. Kia cee’d Sportywagon se bude vyrábět od letošního srpna v nové továrně Kia Slovakia u Žiliny. Další novinkou by měl být stejný model v provedení cabrio. 
Brány ženevského autosalonu se otevřou novinářům a odborníkům v úterý, pro veřejnost pak o dva dny později. Na akci se představí přes 130 premiér. Mimo jiné automobilka Audi předvede nové kupé A5, Volkswagen přichází s novým Golfem kombi a Ford odhalí dlouho očekávanou třetí generaci Mondea. Peugeot by měl ukázat nové kupé-kabriolet 207 CC a společně s Citroenem představí první sportovně užitkový vůz (SUV) pod názvem C-Crosser neboli Peugeot 4007.

15.březen 2007