Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Vahland odstartoval sériovou výrobu nové octavie

ŠKODA AUTO toto pondělí v Mladé Boleslavi oficiálně zahájila sériovou výrobu nového modelu Octavia.

 „Octavia je srdcem značky ŠKODA,“ řekl předseda představenstva společnosti  Winfried Vahland. „Náš tým s umem a vášní vyvinul nejlepší Octavii všech dob. Tento vůz je v každém ohledu třídou samou pro sebe. Zahájení sériové výroby v našem hlavním výrobním závodě je tak velkolepým momentem.“

Jako hlavní pilíř Růstové strategie ŠKODA má nová Octavia navázat na úspěchy svých předchůdců a dále posílit pozici značky na mezinárodních trzích. Kvůli výrobě třetí generace modelu zahájila největší česká automobilka jeden z historicky nejrozsáhlejších projektů modernizace a rozšíření hlavního závodu v Mladé Boleslavi.

Hlavním cílem těchto opatření bylo rozšíření výrobní linky pro modely Octavia a Rapid, jejíž kapacita postupně narůstá z 800 na 1.200 vozů denně. Vedle nové generace Octavie a Rapidu vyrábí automobilka v Mladé Boleslavi také model Fabia.

Před zahájením výroby nového modelu ŠKODA Octavia byla realizována celá řada opatření. V rámci rozšiřování výrobních kapacit byla zprovozněna nová svařovna a plně automatické lakování vnitřku karoserie. Na počátku roku 2013 pak automobilka v Mladé Boleslavi uvede do provozu moderní a ekologickou lisovací linku.

S novou generací vozu Octavia prý odstartuje česká automobilka další etapu největší modelové ofenzívy v dějinách podniku. Do roku 2015 představí značka v průměru každých šest měsíců nový nebo přepracovaný model.

Octavia je zdaleka nejprodávanější model české automobilky. V prvních jedenácti měsících roku 2012 činil podíl modelu Octavia na celosvětových prodejích zhruba 44 procent.

Představením tohoto modelu v roce 1996 byl zahájen opětovný vzestup společnosti do pozice globální automobilky, zastoupené na více než 100 trzích světa. Od roku 1996 bylo zákazníkům dodáno více než 3,7 milionu Octavií.

27.prosinec 2012