Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Varroc měl společnou tiskovku s Fordem

Indický výrobce světlometů Varroc pozval tento týden novináře na prezentaci svých aktivit do své továrny v Novém Jičíně.

Akci zahájila společná tiskovka Varrocu a Fordu. „Zhruba třetinu naší produkce odebírá automobilka Ford, proto jsme si dovolili přizvat také zástupce této značky,“ řekl šéf závodu Ravi Purimetla.

„My bychom rádi ukázali, že Ford není jen importér aut, ale také velký odběratel součástek z českých firem,“ doplnil generální ředitel FMC Jan Laube.  Varroc pak novinářům předvedl výrobu světlometů včetně zkušebny. Z Nového Jičína směřují součástky nejen k Fordu, ale také do výroben koncernů GM, VW a PSA.

Velká část prezentace byla věnována boji výrobců s plagiáty jeho světel. „Provedli jsme laboratorní srovnání našich světel s výrobkyod jednoho tchajwanského výrobce, který na tuzemském trhu prodává legálně homologované kopie našich produktů.  Testovali jsme jejich vlastnosti při rozdílných teplotách a vibracích, zkoušeli jsme jejich fotometrické vlastnosti. Světlomety z Tchajwanu nesplnily řadu požadavků stanovených legislativou. Jsou také obtížněji servisovatelné. Na tyto i jiné plagiáty upozorníme ve spolupráci s Besipem veřejnost, protože neoriginální výrobky jednoznačně ovlivňují technický stav vozidla,“ uvedl Purimetla.

Závod na výrobu osvětlovací techniky vozidel je v Novém Jičíně už 134 let. Už v 19. století se tam vyráběly lampy pro kočáry a povozy, od padesátých let 20. století byl znám pod jménem Autopal. Po revoluci patřil do skupiny Visteon, indický koncern Varroc jej provozuje od srpna 2012. Druhým českým závodem koncernu je Rychvald. 

24.duben 2013