Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Ve Frankfurtu se ukáže Superb Combi

Největší škodovka Superb se dosud vyráběla jen v krátké verzi. To se má nyní změnit. Mladoboleslavská automobilka představí na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu verzi Combi.

První Superb byl představen ještě jako studie s názvem Montreaux v Ženevě v roce 2001. Plných osm let se pak diskutovalo, jestli se dočká i prodloužené verze. Škoda Auto tento týden potvrdila, že se tak stane letos. K vidění bude poprvé na odborném dnu 17. září na autosalonu v německém Frankfurtu. Na veřejnost ale už pronikly jeho fotografie. Vůz je logickým pokračováním dosavadní řady Superb a podle výrobce nabídne kombinaci všestrannosti a elegance. Pro podnikatele bude důležitý velký kufr a prostorný všestranný interiér.
 
První snímky ukazují klasicky střižené kombi s úctyhodnou délkou a velkým objemem zádě. Přesné rozměry nejsou v tuto chvíli k dispozici, ale i kdyby Škoda zachovala rozměry původního Superbu, bude mít toto vozidlo 4,84 m na délku. „Ve srovnání s krátkým Superbem zůstává Superb Combi více při zemi. Na výklopnou záď (bez Twindooru) se dokonce přestěhovala i registrační značka, která u Superbu dostala místo ve spodní části nárazníku, aby tak uvolnila prostor pro velký nápis Superb,“ uvedl odborný server Auto.cz.
 
Koncová světla nového kombíku mají minimalistický charakter. Zatím jsou stále ještě opticky rozšířena nalepenou folií, ale už nyní lze dedukovat, že nebudou zasahovat do výklopného víka (jako na Superbu) a tvarem se nejvíce blíží světlům v první Fabie Combi. „Z dostupných fotografií je také zřejmé, že vytvoření velkého prostoru na zadních sedadlech si vyžádalo vysokou a ne právě elegantně končící siluetu. Praktičnost sice zajišťuje dvoudílné víko Twindoor, ale srovnání s liftbacky Fordu, Mazdy nebo Renaultu po estetické stránce vyznívá poněkud jednostranně,“ hodnotí Auto.cz.
4.září 2009