Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Ve Stříbře se chystají protesty proti AEES

Producent kabelových svazků do aut AEES Stříbro (dříve Alcoa Fujikura Czech) opustí v pátek zhruba 600 lidí, tedy asi 85 procent zbylých zaměstnanců. Na pondělní dopoledne naplánovali protestní pochod Stříbrem, nazvaný "pohřeb firmy".

Firma už počátkem roku propustila kvůli stěhování výroby do Rumunska tisícovku pracovníků. Odbory očekávají, že i v době celozávodní dovolené přijde 400 lidí. "Půjdeme od kina Slavie přes náměstí po silnici až za město na kopec, kde sídlí továrna.," uvedli organizátoři protestu. Lidé ponesou rakev s názvem firmy a transparenty. Původně měl mít každý cihlu, z nichž by v areálu postavili pomník podniku. Jeho vedení ale odmítlo protestující pustit do areálu, protože od pátku už nebudou zaměstnanci AEES.
 
Pracovníci ale neodcházejí s firmy s prázdnou. Dohodli se se zaměstnavatelem, že dostanou odstupné ve výši téměř sedmi platů, a přistoupili tak na rozvázání pracovní smlouvy dohodou. Od 17. července jsou na dovolené. Ve firmě zůstává 120 lidí, kteří budou zajišťovat podporu výroby v Rumunsku.
8.srpen 2009