Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Veletrhy Brno povede Jiří Kuliš

Nástupcem Jiřího Škrly ve funkci generálního ředitele Veletrhů Brno se ve čtvrtek stal Jiří Kuliš (57). Do funkce jej jmenovalo představenstvo firmy na svém mimořádném zasedání.

Kuliš vzešel z výběrového řízení. Předchozí dlouholetý generální ředitel Jiří Škrla po dohodě s většinovým majitelem firmy, německým Messe Düsseldorf, odešel z funkce na konci srpna. Od té doby měla firma dočasného šéfa. Do funkce obchodního náměstka pak představenstvo jmenovalo dosavadního obchodního ředitele Norberta Schmidta. "Obě personální rozhodnutí představenstva byla jednomyslná," podotkl předseda boardu Vogt. Předchozím obchodním náměstkem byl Aleš Pohl, který z funkce odešel zhruba ve stejné době jako Škrla. 

    Kuliš se narodil v roce 1952 v Brně. Vystudoval VŠE v Praze. V předchůdci dnešních Veletrhů Brno pracoval v různých pozicích už v letech 1976 až 1992. V letech 1992 až 2005 působil jako vedoucí diplomatické mise na Novém Zélandě, následně jako obchodní rada pro Austrálii a Nový Zéland, obchodně-ekonomický rada ČR v Japonsku a v USA. Od roku 2006 opět spolupracoval s Veletrhy jako externí konzultant vedení firmy. 

    Po odchodu Škrly byl nejprve dočasným vedením firmy pověřen Škrlův ekonomický náměstek Egbert Zündorf, poté pak dočasně bývalý předseda představenstva Karlheinz Wismer.
28.prosinec 2009