Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Viceprezident 3M Automotive navštívil Chodov

Inovační centrum 3M v Praze na Chodově navštívil toto pondělí viceprezident automotivní divize Makoto Ishii.

„Český automobilový průmysl je pro nás velmi důležitý. Mezi naše top ten klienty patří koncern VW se Škodovkou, ale rozvíjíme tu byznys i s dalšími partnery,“ řekl v rozhovoru pro Automakers Ishii.  3M dodává českým automobilkám už od roku 1992.

„Pro Škodu děláme například dekorativní fólie na boční sloupky,“ pochlubil se viceprezident, který ocenil roli nového inovačního centra na Chodově. “Naše firma vyvíjí řadu nových věcí, které přispívají k větší bezpečnosti a ekologičnosti aut. Podílíme se také na vývoji baterií do elektromobilů,” upřesnil viceprezident.

Společnost 3M se zapsala do historie automobilového průmyslu poprvé už v roce 1925, když inženýr 3M Richard Drew testoval v lokální autolakovně brusný papír Wetrodry™. Tehdy Drewa nová zkušenost z autolakovny inspirovala k výrobě první krycí pásky, díky níž se barvy při dvoubarevných nátěrech aut nemíchaly. Na základě této krycí pásky vznikla v roce 1930 světoznámá lepicí páska Scotch tape™.

„Inovativní produkty, které nacházejí uplatnění v automobilovém průmyslu, vytváříme v 3M už téměř 90 let,“ upozornil viceprezident Ishii.

29.duben 2013