Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Vlastníci Tatry nakoupí technologie za 630 milionů

Noví majitelé kopřivnické automobilky Tatra, kteří firmu ovládli loni na podzim, plánují nákup nových technologií. Během 12 až 18 měsíců investují asi 30 milionů dolarů (zhruba 630 milionů korun).

Při návětěvě amerického velvyslance Richarda Grabera to novinářům řekl předseda představenstva Tatry Ronald Adams. Firma od loňského října nabrala 500 zaměstnanců a během roku chce přijmout dalších asi 150 až 200 zaměstnanců. Tatra také zvýšila plán výroby nákladních automobilů. Namísto loňských 1600 jich letos vyrobí 2300 až 2500, uvedl Adams. “Tatra je pro rok 2007 vyprodaná. Zakázky, které nyní bereme, jsou na rok 2008,” řekl s tím, že do budoucna chce automobilka vyrábět automobily za vyšší prodejní cenu a pomalu snižovat výrobu levnějších vozidel.
Vlastníkem Tatry je Tatra Holdings, která automobilku převzala ještě pod svým dřívějším názvem Blue River. Za firmou stojí čtyři čeští i zahraniční investoři reprezentovaní bývalým členem dozorčí rady a současným předsedou představenstva společnosti Ronaldem Adamsem.
Návštěva kopřivnické automobilky je součástí třídenní návštěvy kraje, během které Graber navštíví šest firem s americkou účastí. Například v úterý velvyslanec přestřihl pásku nového závodu na montáž motorů do zahradní techniky, který slavnostně otevírala americká firma Briggs & Stratton.
Graber v Tatře novinářům řekl, že americké investice v Moravskoslezském kraji vnímá velmi dobře. “Vidíme, že to pomáhá regionu, vytváří se nová pracovní místa a cílem velvyslanectví je podporovat americké investice nejen sem do regionu,” řekl velvyslanec.

7.duben 2007