Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Volkswagen Financial Services letos uspořádala benefiční fotbalový turnaj Sue Ryder Charity Cup na podporu stejnojmenného domova seniorů. Firma též podpořila pohybem hluchoslepé během závodu Pražská štafeta v rámci virtuálního Běhu pro Paraple. V srpnu zase stáli zaměstnanci firmy oporou golfovému týmu handicapovaných.

Míra, s jakou se naši zaměstnanci aktivně zapojují do dobrovolnických a sportovních akcí, mě každým rokem mile překvapuje. Častokrát sami přicházejí s návrhy, koho by rádi podpořili, a tak se počet partnerských subjektů a iniciativ neustále rozrůstá. Letos se kromě tradičních sportovních aktivit kolegové zapojili i do kreativních činností, například v rámci workshopu výroby mýdla v sociální dílně v severočeských Volfarticích. Vzniklé mýdlo následně putovalo do Domova Přístav,“ říká Dana Formánková, HR ředitelka Volkswagen Financial Services.

Sport pomáhá

Zaměstnanci se začátkem září zapojili do 14. ročníku fotbalového klání Sue Ryder Charity Cup na podporu seniorů, které se konalo na pražském Strahově. Vybrané prostředky, včetně těch z aukce dresu podepsaného hráči fotbalové Sparty, poputují na podporu dobročinných aktivit organizace Sue Ryder.

Jelikož pohybu a pomoci ostatním není nikdy dost, vyběhli letos zaměstnanci společnosti Volkswagen Financial Services rovnou dvakrát na podporu lidí s handicapem. Začátkem června se zapojili do Virtuálního Běhu pro Paraple, který probíhal celý červen. Běžci v trikotu Volkswagen Financial Services za necelých 30 dní naběhali 2 405,7 km, a umístili se tak na 13. místě z celkového počtu 229 týmů. Ke konci června sportovci podpořili hluchoslepé v rámci UniCredit Pražské štafety. Završili tak první polovinu z 30 dobrých skutků, které si sami ve spojitosti s oslavami 30 let existence společnosti pro rok 2022 vytyčili.

V průběhu srpna pak společnost finančně podpořila handicapované golfisty z týmu Centra Paraple na 12. ročníku turnaje Golf pro Paraple v Karlových Varech. Volkswagen Financial Services je dlouholetým podporovatelem organizace pro pacienty s poškozením míchy a také hlavním partnerem série golfových zápasů.

Rozkvetlý domov seniorů

V polovině května zaměstnanci Volkswagen Financial Services s pomocí zkušených zahradnic zpříjemnili prostředí Domova seniorů Sue Ryder. Truhlíky, které nyní zdobí okna domova, osázeli petúniemi a muškáty. Kromě květinové výzdoby Volkswagen Financial Services také podpořil seniory finančním příspěvkem ve výši 130 000 Kč, který domov využije na pořízení nových elektrických polohovacích postelí.

V posteli strávíme dvě pětiny našeho života. Lidé odkázaní na lůžko pak ještě více, a právě proto by měly postele vyhovovat jejich specifickým potřebám. Elektrické polohovací postele seniorům usnadní denní činnosti, které jsou v pokročilém věku stále náročnější,“ uzavírá Dana Formánková.

 

Zdroj: Ogilvy
30.září 2022