Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Volkswagen měl světovou premiéru Multivanu

Značka Volkswagen Užitkové vozy uspořádala 10. června světovou online premiéru nového Multivanu. Novinku představil šéfdesignér značky VW Nutzfahrtzeuge Albert Kirzinger.

Nabídka modelů Bulli v ní bude postavena na třech pilířích: modelových řadách Multivan, Transporter 6.1 a pro rok 2022 plánovaném elektromobilu ID.BUZZ.

„T6.1“ zůstane specialistou pro firmy, podnikatele a živnostníky, a je i nadále základem ikony v segmentu kempovacích vozů, modelu California. Novým segmentem dobudou dva výhradně elektricky poháněné modely, lifestylové MPV ID.BUZZ a městský lehký užitkový vůz ID. BUZZ Cargo. Nový až sedmimístný Multivan převezme klíčovou roli vysoce talentovaného všestranného automobilu,“ uvedla značka.

„Multivan ve všech svých generacích charakterizuje několik společných vlastností. Jsou to zejména prostor, využitelná flexibilita a unikátní design. Na těchto stavebních kamenech byl vytvořen i nový Multivan, který přináší mnoho odpovědí na otázky moderní doby, aniž by zapomněl na to, co bylo příčinou jeho fenomenálního úspěchu,“ uvedl na premiéře šéfdesignér  Kirzinger.

Plug-in hybridní eHybrid

Multivan je  poprvé vybaven výkonným plug-in-hybridním pohonem eHybrid. Díky čistě elektrickém pohonu můžete docílit lokálně bezemisní jízdy např. po městě.

Pokud jde ale o cestování na velké vzdálenosti je hybridní pohon Multivanu připraven k velkým výkonům, jichž dosáhne souhrou efektivního motoru TSI a výkonného elektromotoru.

U nové generace debutuje kromě základní verze také prodloužená varianta, jež nabízí ještě větší zavazadlový prostor (o objemu až 4053 litrů).

Pro zadní část interiéru se dodávají výhradně nastavitelná a vyjímatelná samostatná sedadla, takže nyní lze v interiéru přepravovat kromě cestujících například také jízdní kola. Suverénní zůstala i maximální výška interiéru, která se ve spojení s novou panoramatickou střechou dokonce zvětšila.

Zdroj: VW Užitkové
11.červen 2021