Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Volkswagen nepociťuje nižší poptávku

Německá automobilka Volkswagen očekává i přes zpomalení ekonomiky nadále za celý letošní rok výrazný růst příjmů i provozního zisku.

Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na vyjádření šéfa podnikové rady VW Bernda Osterloha.

"Nezaznamenali jsme žádné známky zpomalení poptávky po automobilech pro letošní rok," uvedl podle agentury Reuters Osteloh.

Volkswagen je podle něj "velmi silný". "Volkswagen je na tom v tuto chvíli dobře. Společnost zřejmě poroste rychleji, než se čekalo," dodal Osterloh.

Koncern Volkswagen od ledna do července zvýšil prodej své vlajkové značky VW meziročně o 12,5 procenta na 2,95 milionu vozů. V samotném červenci prodej stoupl o více než 17 procent na 419 tisíc vozů.

Zvláště silný růst zaznamenala značka VW ve střední a východní Evropě, kde se její prodej v prvních sedmi měsících roku zvýšil o 44 procent. V Rusku se prodej téměř zdvojnásobil. Poptávka po vozech VW stoupla i v západní Evropě, Severní Americe a Číně.

Skupina Volkswagen, matka tuzemské automobilky Škoda Auto, je největší automobilkou v Evropě. Do roku 2018 se chce stát největším výrobcem automobilů na světě.

Firma v prvním pololetí více než zdvojnásobila provozní zisk na 6,1 miliardy eur (zhruba 149 miliard eur).

2.září 2011