Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Volkswagen podpořil Linku bezpečí

Šéf divize VW Vratislav Strašil poskytl Lince bezpečí na rok osobní Golf Variant 1.6 TDI s opcí na další prodloužení zápůjční smlouvy.

„Jsme nesmírně potěšeni, že se můžeme podílet na sociálním projektu, jehož význam je v dnešní složité době nedocenitelný. Velmi si vážíme všech, kteří se snaží pomáhat bezbranným dětem ohrožovaným bezohledným okolím a často i vlastními rodiči. Věříme, že se zapůjčený Volkswagen Golf Variant ve službě Linky bezpečí osvědčí a usnadní jejímu obětavému týmu náročnou práci,“ uvedl Vratislav Strašil, vedoucí divize Volkswagen – osobní vozy společnosti Import VOLKSWAGEN Group.
 
Sdružení Linka bezpečí provozuje již 17. rokem služby telefonické krizové intervence. Jedná se především o Linku bezpečí pro děti a dospívající mládež, která zdarma a nepřetržitě 24 hodin denně pomáhá dětem z celé České republiky řešit jejich problémy a sdílet jejich trápení. Vedle linky pro děti je v provozu také Rodičovská linka, která pomáhá a radí dospělým v otázkách výchovy dětí. Tato služba funguje už 10 let a je k dispozici ve všední dny odpoledne rodičům, prarodičům, pedagogům a všem, kteří jednají v zájmu dítěte. Sdružení Linka bezpečí provozuje rovněž službu Pomoc online na adrese www.pomoconline.cz. V roce 2010 proběhlo 265 105 hovorů s dětmi v tísni, zatímco Rodičovská linka provedla 753 telefonických konzultací.
21.červenec 2011