Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Volkswagen popřel, že chce vyrábět Up! v nové továrně v Česku

Automobilový koncern Volkswagen popřel informace, že chce postavit novou továrnu na výrobu malého automobilu pod označením Up! v severočeském Vrchlabí. Ve svém posledním vydání to uvedl německý motoristický magazín Auto, Motor und Sport.
“To, co napsal magazín Auto, Motor und Sport, je špatně,” řekl mluvčí koncernu Andreas Meurer. Dodal, že všechny evropské továrny patřící Volkswagenu projevily zájem malý automobil se záďovým motorem pro VW vyrábět. “Bude to někde v Evropě, ale nepadlo žádné rozhodnutí, ve které ze současných továren to bude,” řekl Meurer. Podle něj by jednotlivé automobilky případně mohly vyrábět i vlastní verzi automobilu na bázi Up!
Německý magazín píše, že kompletně nová továrna by stála vedle současného závodu, kde Škodovka vyrábí Octavie. V nové hale by se prý vyráběl výhradně model Up!  Takové plány dnes popřel i starosta Vrchlabí Jan Sobotka, podle nějž výstavbu nového závodu neumožňuje ani územní plán města. 
Podle informací Auto, Motor und Sport chce Volkwagen dosáhnout roční produkce 700.000 malých automobilů ze své rodiny nových malých vozů (New Small Family). Zhruba 500.000 z nich má nést značku Volkswagen a dalších 75.000 až 100.000 kusů by prý bylo vyráběno pod značkami Škoda a Seat. Jejich sériová výroba se má rozběhnout nejdříve koncem roku 2010.
24.leden 2008