Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Volkswagen spolupracuje s hasiči

Volkswagen zahájil aktivní spolupráci s Hasičským záchranným sborem České republiky na poli bezpečnosti vozů. Prvními výsledky spolupráce je příručka „Rádce při dopravní nehodě“, která dává řidičům rady, jak postupovat při různých dopravních nehodách. Značka to tuto středu oznámila v tiskové zprávě.
 
Součástí příručky, kterou je vybaven každý nový vůz Volkswagen, je také nový potřebný formulář – Záznam o dopravní nehodě. Dalším plodem spolupráce je pak instruktážní manuál o bezpečnostních systémech a stavbě karoserií pro záchranáře.
 
Druhá příručka, která je určena pro záchranáře, je orientována na bezpečnostní systémy ve vozidlech Volkswagen s vyobrazením umístění airbagů, generátorů plynů, akumulátorů a nejvhodnějších míst pro vyprošťování (stříhání karoserie).
 
Příručka bude HZS ČR sloužit hlavně pro školení, při kterých záchranáři studují podklady k jednotlivým typům vozidel, a na jejich základě poté provádějí praktické zkoušky na zkušebních automobilech.
 
Jako praktickou pomůcku pro školení poskytl Volkswagen karoserie svých vozů, které budou v rámci praktických cvičení HZS ČR využity pro simulaci vyprošťování osob.
30.květen 2009