Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Fejtek spustil předprodej Volkswagenu T-Roc

Volkswagen spustil předprodej modernizovaného modelu T-Roc. Lákadlem pro zákazníky má být rozšířená sériová výbava včetně prodloužené záruky. V rámci předprodeje je vůz k dispozici se třemi stupni výbavy a pěti motory za ceny od 630 900 Kč.

První generace modelu Volkswagen T-Roc byla uvedena na trh na konci roku 2017 a od té doby si zákazníci pořídili již více než jeden milion těchto kompaktních SUV s prvky crossoveru. Jen v Německu se prodalo 180 000 vozů, v celé Evropě 650 000.

V České republice bylo od roku 2017 do listopadu 2021 registrováno celkem 4143 nových vozů T-Roc. Modernizovaný T-Roc sjíždí z montážní linky portugalského závodu Autoeuropa v Palmele.

„Mám velkou radost, že necelý měsíc po světové premiéře můžeme našim zákazníkům nabídnout modernizovaný T-Roc v rámci právě spuštěného předprodeje,“ říká Patrik Fejtek, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika.

Patrik Fejtek

„Nový T-Roc vylepšuje recept na úspěch v segmentu kompaktních SUV svěžím designem, pokrokovou technikou a velmi kvalitními materiály v interiéru. K rozsáhlé sériové výbavě jsme pro české zákazníky navíc přidali prodlouženou záruku na 3 roky nebo 90 000 kilometrů.“

Výběr optimální varianty má usnadnit nová, méně komplexní struktura výbav po vzoru nových modelů značky Volkswagen. Základní verze s výbavou Life je poháněna zážehovým motorem 1.0 TSI o výkonu 81 kW (110 k) ve spojení s 6stupňovou přímo řazenou převodovkou.

Pro výbavu Life se dodávají také motory 1.5 TSI 110 kW (150 k) na benzin a dvě vznětové jednotky 2.0 TDI s výkonem 85 kW (115 k) nebo 110 kW (150 k).

Pro výkonnější varianty si mohou zákazníci alternativně zvolit 7stupňovou převodovku DSG. Ta je jedinou volbou ve spojení s pohonem všech kol 4MOTION, který lze kombinovat s motory 2.0 TSI 140 kW (190 k) a 2.0 TDI 110 kW (150 k) a výbavovými liniemi Style a R-Line.

Ceny komfortně koncipovaných verzí Style začínají od 716 900 Kč (1.0 TSI), zatímco sportovně laděná výbava R-Line stojí od 835 900 Kč (1.5 TSI DSG). Výbavy Style a R-Line stojí na stejné úrovni, čemuž odpovídá i stejný cenový rozdíl oproti základní linii Life. Vrcholná verze T-Roc R bude uvedena do předprodeje později.

Sériová výbava nového modelu T-Roc zahrnuje již v základní linii Life LED světlomety s funkcí Light Assist, automatickou třízónovou klimatizaci Climatronic s dotykovým ovládáním, asistenční systém Front Assist, asistenta pro jízdu v jízdním pruhu Lane Assist, systém preventivní ochrany cestujících, nový multifunkční volant obšitý kůží a vyhřívání předních sedadel.

T-Roc Life kromě toho nabízí také 16“ kola z lehké slitiny, zadní LED svítilny s tmavě tónovanými kryty, bezdrátový systém App-Connect, vyhřívané trysky ostřikovačů, adaptivní tempomat ACC s funkcí Stop&Go, ultrazvukové senzory Park Pilot, funkci pro asistované parkování Park Assist, elektricky nastavitelná, sklopná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka s pamětí pro uložení polohy a černé podélné střešní nosiče.

Výbavová linie Style k tomu navíc přidává mimo jiné 17“ kola z lehké slitiny, LED PLUS světlomety s funkcí Light Assist, 10,25“ digitální panel sdružených přístrojů Digital Cockpit Pro, zpětnou kameru, komfortně sportovní sedadla vpředu s bederními opěrkami, čalounění tkaninou ArtVelours, zcela sklopné sedadlo spolujezdce vpředu, bílé ambientní osvětlení interiéru, chromované ozdobné prvky exteriéru a interiéru, tmavě tónovaná skla oken v zadní části interiéru a stříbrně eloxované podélné střešní nosiče.

Verze 4MOTION disponují voličem jízdních režimů. Zákazníci, kteří se rozhodnou pro model T-Roc Style, si mohou bez příplatku objednat lakování karoserie v odstínu šedá Ascot s černou střechou. Pro ostatní odstíny je odlišné lakování střechy – černé, bílé, nebo šedé – cenově zvýhodněné.

Sportovně orientované řidiče osloví linie R-Line, která se od výbavové verze Life odlišuje mimo jiné 17“ koly z lehké slitiny, 10,25“ digitálním panelem sdružených přístrojů Digital Cockpit Pro, zpětnou kamerou, exteriérem R-Line se specifickým nárazníkem ve stylu verze R, lakováním nárazníků v barvě karoserie, chromovanými ozdobnými prvky exteriéru a interiéru, sportovním podvozkem včetně progresivního řízení, voličem jízdních režimů, komfortně sportovními sedadly vpředu v provedení R-Line, čalouněním sedadel tkaninou ArtVelours, černým čalouněním stropu, zcela sklopným sedadlem spolujezdce vpředu, kryty pedálů z ušlechtilé oceli, sportovním multifunkčním volantem s věncem obšitým kůží a dotykovým ovládáním s haptickou odezvou, bílým dekoračním osvětlením interiéru, tmavě tónovanými skly oken v zadní části interiéru a stříbrně eloxovanými podélnými střešními nosiči.

Možnosti individualizace nového modelu T-Roc rozšiřují čtyři nové laky karoserie a výběr nově tvarovaných 16 až 19“ kol z lehké slitiny. Pro linie Style a R-Line je dostupný nejen designový paket Black Style, ale také sedadlo řidiče ErgoActive s masážní funkcí nebo čalounění kůží Vienna (Style), resp. Nappa (R-Line). Pro R-Line se dodávají na přání zákazníka sportovní sedadla Top.

Modernizovaný T-Roc se od svého předchůdce odlišuje detaily vnějšího designu a optimalizovaným interiérem s velmi kvalitními materiály včetně měkkého povrchu a designového prošívání na přístrojové desce.

Tu zdobí také nově navržený displej informačního a zábavního systému, který má v sériové výbavě úhlopříčku 8 palců a slouží infotainmentu Ready2Discover. Stejnými rozměry disponuje také sériově dodávaný digitální panel sdružených přístrojů Digital Cockpit (pro linii Life). Nový T-Roc přináší do segmentu kompaktních SUV řadu inovativních technologií od vrcholných světlometů IQ.LIGHT LED Matrix až po asistenční systémy IQ.DRIVE – Travel Assist a prediktivní ACC. Kompaktní T-Roc má při rozvoru náprav 2590 mm vnější rozměry 4236 x 1819 x 1584 mm. Zavazadlový prostor nabízí objem 445 až 1290 litrů, resp. 392 až 1237 litrů (4MOTION).

 

 

Zdroj: VW
28.prosinec 2021