Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Volkswagen začíná prodávat CrossTouran

Po loňském startu CrossPola a příchodu CrossGolfu počátkem roku 2007, rozšiřuje řady Cross modelů v České republice MPV CrossTouran. Jeho cena začíná na 694 400 Kč včetně DPH za model s motorem o objemu 1,6 litru.

CrossTouran si český zákazník může objednat ve třech zážehových a třech vznětových variantách s výkony od 75 kW (102 k) do 125 kW (170 k), přičemž vrcholem nabídky je stopětadvacetikilowattový motor 1.4 TSI Twincharger se sériově dodávanou dvouspojkovou převodovkou DSG. CrossTouran zaujme pneumatikami na ráfcích ve dvojí šířce – 6,5 palce vpředu a 8 palců vzadu na sériově dodávaných 17“ kolech z lehkých slitin.
Základní objem zavazadlového prostoru činí 695 litrů, po odstranění druhé řady sedadel lze tuto hodnotu zvýšit až na 1989 litrů.
Bezpečnostní výbava se skládá z bezpečnostně optimalizovaných hlavových opěrek na předních sedadlech a krajních sedadlech druhé řady, airbagů pro řidiče a spolujezdce, bočních airbagů vpředu a z hlavových airbagů pro první dvě řady sedadel. Stabilizačním systémem ESP je s brzdovým asistentem. Sériová výbava zahrnuje například klimatizaci “climatic” s poloautomatickou regulací, automatický spínač světlometů pro trvalé svícení, či 3ramenný volant v perforované kůži s alu-dekorací.

23.březen 2007