Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Volkswagen zajistí mobilitu na fotbalovém ME

Začíná mistrovství Evropy ve fotbale, UEFA EURO 2020™. Fanoušci se mohou těšit na oslavu fotbalu v jedenácti městech a zemích. Volkswagen je v centru sportovního dění jako oficiální partner turnaje pro mobilitu.

Značka pomáhá fanouškům řadou inovativních nabídek, aby si mohli bez komplikací užívat pobyt v místech konání fotbalových zápasů, například v německém Mnichově, a to navzdory aktuálně platným restrikcím v souvislosti s koronavirovou pandemií. Kampaň pro zajištění mobility se zaměřuje na bezplatnou přepravu s nulovými emisemi pomocí flotily elektromobilů ID.

„Chceme, aby se fanoušci mohli díky našim nabídkám mobility zcela soustředit na to podstatné – radost ze sportu,“ říká Klaus Zellmer, člen představenstva společnosti Volkswagen, odpovědný za prodej, marketing a poprodejní služby.

„Současně bychom také chtěli fotbalové fanoušky nadchnout pro trvale udržitelnou mobilitu.“ Volkswagen proto sestavil pro mistrovství Evropy speciální tým: dobrovolníky „Volkswagen Mobility Maker“, přepravní službu „Volkswagen Free Chauffeur“ a tričko „EURO Mobility Shirt“ jako klíč k mobilitě.

Dobrovolníci „Volkswagen Mobility Makers“

Něco takového jste už určitě zažili. V cizím městě vystoupíte na letišti nebo nádraží a nevíte, zda se máte dát vpravo, nebo vlevo. Fanoušci na mistrovství Evropy se však budou ihned cítit jako doma, protože budou mít po ruce dobrovolníky „Volkswagen Mobility Makers“. Dobrovolníci z místních organizačních výborů budou po celou dobu konání turnaje vystupovat jako místní znalci a návštěvníkům budou poskytovat cenné rady a informace.

V zápasových dnech bude na frekventovaných místech, jakými jsou nádraží, letiště a stadiony, přítomno přibližně 9000 dobrovolníků, aby fanouškům pomohli především s dotazy ohledně mobility. Na základě místních znalostí ukážou fanouškům nejlepší cestu do hotelu nebo na stadion a poradí jim i nejlepší dopravní prostředky, s nimiž se dostanou do svého cíle.

Dojeďte odpočatí se službou „Volkswagen Free Chauffeur“

Jedním z možných dopravních prostředků je přepravní služba „Volkswagen Free Chauffeur“, která bude v provozu v Kodani a Mnichově, pokud to průběh pandemie umožní. Fanoušci zde budou moci ve stanovené oblasti cestovat zdarma a s nulovými lokálními emisemi v elektromobilech ID.31 a ID.42. V Mnichově bude navíc k dispozici také zcela nový ID.4 GTX3.

To vše bude probíhat při dodržování přísných hygienických opatření. Řidiči se budou každý den testovat na COVID-19, od cestujících je bude oddělovat panel z „plexiskla“ a vozy se budou pravidelně dezinfikovat.

1 ID.3: Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (EU): 15,4 – 14,5 (kombinovaná); emise CO2 v g/km: 0; třída hospodárnosti: A+

2 ID.4: Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (EU): 16,9 – 15,5 (kombinovaná); emise CO2 v g/km: 0; třída hospodárnosti: A+

3 ID.4 GTX: Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (EU): 16,3 (kombinovaná); emise CO2 v g/km: 0; třída hospodárnosti: A+

Zdroj: VW, David Valenta
11.červen 2021