Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Volkswagen získal povolení převzít Scanii

Německá automobilka Volkswagen v púondělí získala od Evropské komise svolení k převzetí švédského výrobce nákladních vozů Scania za čtyři miliardy dolarů (63 miliard Kč).
    

"Aktivity zúčastněných stran se, co se týče základního podnikání, nepřekrývají. Volkswagen je především výrobcem osobních a lehkých užitkových automobilů a Scania není v tomto tržním sektoru aktivní," uvedla komise.
    Volkswagen se v březnu dohodl, že od holdingové skupiny Investor a Wallenbergovy nadace koupí akcie, které ve Scanii zvýší jeho podíl hlasovacích práv na 68,6 procenta z dosavadních 38 procent. 


    Firma v březnu uvedla, že chce rozvíjet Scanii jako prémiovou značku a zachovat kontinuitu managementu. Dodala, že neočekává žádné strukturální změny, které by měly dopad na zaměstnance.
    Volkswagen, jehož součástí je Škoda, je největším výrobcem automobilů v Evropě. Firma by chtěla do roku 2011 dosáhnout celosvětového prodeje osmi milionů vozů ročně. Loni prodala celkem 6,2 milionu automobilů. Automobilka minulý měsíc oznámila, že v prvním čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 26 procent na 929 milionů eur (přes 22 miliard Kč).

 

26.červen 2008