Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Volvo a Baidu budou vyvíjet samořízené auto

Na základě prognóz se Čína v následující dekádě stane největším samostatným světovým trhem pro obchodování s autonomně řízenými vozidly.

Společnost IHS Markit zabývající se průzkumem trhu předpověděla, že bude z celkového předpokládaného globálního objemu 33 milionů autonomně řízených vozidel prodaných do roku 2040 přibližně 14,5 milionů vozů prodáno právě v Číně.

Není proto divu, že automobilky se snaží na předpovídanou situaci reagovat, vždyť kdo dříve přijde, ten si může nárokovat větší kus prodejního koláče. A tak společnost Volvo Cars uzavřela smlouvu o spolupráci s předním čínským poskytovatelem internetových služeb, kterým je společnost Baidu. Smyslem dohody je společně pracovat na vývoji elektrických vozidel s plně automatickým řízením určeným k masové výrobě pro čínský trh, který je největším světovým trhem.

 

Automobilka Volvo Cars je prvním výrobcem automobilů, kterému se podařilo začít takto úzce spolupracovat se společností Baidu za účelem vývoje autonomně řízených vozidel přizpůsobených požadavkům čínského trhu. Na základě uvedeného partnerství budou mít obě společnosti možnost vyvíjet a prodávat zmíněná vozidla potenciálním čínským zákazníkům, což podtrhuje ambice švédské automobilky stát se vyhledávaným globálním dodavatelem.

Na základě dané smlouvy sloučí společnosti Volvo Cars a Baidu své zdroje, aby mohly přistoupit k dalšímu kroku, kterým je příprava podmínek pro masovou výrobu plně elektrických vozidel s automatickým řízením. Spolupráce se společností Baidu je pro automobilku Volvo Cars v čínském regionu první svého druhu.

Na základě smluvní dohody přispěje společnost Baidu do společného projektu svou platformou autonomního řízení Apollo. Automobilka Volvo pro změnu poskytne své odborné znalosti a vyspělé technologie z oblasti automobilového průmyslu.

Zdroj: Volvo
5.listopad 2018