Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Volvo mělo prodejně nejúspěšnější pololetí

Volvo Cars hlásí za první polovinu roku 2019 rekordní prodej, který dosáhl 340 826 prodaných vozů, což ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku znamená nárůst o 7,3 %. Během prvních šesti měsíců roku 2018 prodala automobilka 317 639 vozů.

„Čína, USA i Evropa zaznamenaly v prvním pololetí stabilní růst, přičemž Čína samotná zažila vůbec nejvyšší objem prodeje za první pololetí a za měsíc červen. Během zmíněného období automobilka Volvo rostla konzistentně rychleji než její konkurenti z prémiového segmentu, díky čemuž na svých trzích získala větší podíl,“ uvedla značka.

Zvýšení prodeje v první půlce roku bylo dáno především silnou poptávkou po cenami ověnčené řadě modelů SUV, v jejímž čele stálo Volvo XC60, které následovaly modely XC40 a XC90. Ke zvýšení objemu prodeje přispěly také nejnovější modely společnosti kombi V60 a V60 Cross Country a sedan S60 vyráběný v Americe. Mimoto zahájila automobilka dodávku prvních vozů s mild hybridním pohonem.

V měsíci červnu, kdy Volvo prodalo 62 775 vozů, spadl prodej ve srovnání s předešlým rokem o 2 %. Tento pokles byl dán situací v Evropě, kde došlo ke snížení objemu prodeje o 9 % na 30 234 vozů, protože největší trh automobilky Volvo v tomto regionu, kterým je Švédsko, zaznamenal pokles prodeje o 41,7 % na 5 762 prodaných vozů.

Meziroční snížení prodeje v tomto měsíci bylo ve Švédsku dáno velmi vysokým odbytem ve stejném měsíci předchozího roku, ke kterému došlo v důsledku zavedení nové emisní daně nebo systému bonus/malus pro následující měsíce.

Zdroj: Volvo Car, Petra Doležalová
11.červenec 2019