Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Volvo Cars oznámila 2. března na tiskové konferenci plán stát se do roku 2030 automobilkou zaměřující se jen na výrobu elektromobilů. Má v úmyslu prodávat výhradně elektrická vozidla a ze svého portfolia vyřadit veškeré vozy se spalovacím motorem, a to včetně hybridů. Značka na tiskovce také odhalila svůj druhý plně elektrický vůz řady 40.

Přechod k pozici výrobce plně elektrických vozidel představuje součást ambiciózního klimatického plánu společnosti, jehož smyslem je prostřednictvím konkrétních kroků důsledně snižovat uhlíkovou stopu vyprodukovanou během životního cyklu jednoho vozu.

Automobilka ve svém rozhodnutí spoléhá na to, že bude dle očekávání vytvořena příslušná legislativa a současně se bude rychle rozrůstat infrastruktura vysoce kvalitních nabíjecích stanic, což podpoří spotřebitele v jejich rozhodnutí přijmout elektromobilitu.

Posun společnosti Volvo Cars směrem ke kompletní elektrifikaci jde ruku v ruce s intenzivnějším zaměřením na online prodej a celistvější, atraktivnější a transparentnější nabídku, kterou spotřebitelé dostanou pod označením Care by Volvo. Všechny plně elektrické modely budou k dispozici pouze online.

Ambice pro rok 2030 představuje akcelerační prvek elektrifikační strategie společnosti Volvo Cars, která staví na silné poptávce po elektrifikovaných vozech Volvo v posledních letech a také na přesvědčení, že se trh vozů se spalovacími motory postupně zmenšuje.

„Abychom i nadále slavili úspěchy, potřebujeme ziskový růst. Proto jsme si místo investic do scvrkávajícího se podnikání vybrali investování do budoucnosti, která bude elektrická a online,“ prohlásil generální ředitel automobilky Håkan Samuelsson. „Nyní se plně soustředíme na cíl stát se lídrem v rychle se rozrůstajícím segmentu prémiových elektrických vozů.“

V loňském roce uvedla společnost Volvo Cars na trhy celého světa svůj první plně elektrický vůz, Volvo XC40 Recharge.

V následujících letech pak společnost Volvo Cars představí další elektrické modely. Již v roce 2025 by podle očekávání automobilky měla 50 % jejího globálního prodeje tvořit plně elektrická vozidla, zatímco zbytek budou hybridy. V roce 2030 by se měly prodávat jen elektrické vozy Volvo.

„Z dlouhodobé perspektivy nemají auta se spalovacím motorem budoucnost,“ uvedl Henrik Green, technický ředitel společnosti. „Jsme pevně rozhodnuti začít vyrábět pouze elektrická vozidla, přičemž by k této změně mělo dojít v roce 2030. Díky tomu budeme schopní uspokojit očekávání našich zákazníků a s ohledem na klimatickou změnu se stát součástí řešení.“

 

Zdroj: Volvo, Petra Doležalová
3.březen 2021