Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Volvo přivezlo České lvy do Rudolfina

Letošní 28. předávání Českých lvů, výročních cen České filmové a televizní akademie se odehrálo v sobotu 6. března v téměř prázdném Rudolfinu. Vítězové kategorií byli vyhlášeni v přímém přenosu České televize pouze za přítomnosti nominovaných umělců. Hlavním dopravcem netradičně pojatého večera bylo Volvo Car Czech Republic.

“Volvo je známé svou dlouholetou podporou filmu a dalších kulturních akcí. Potřebu podpořit filmové a televizní tvůrce coby součást českého kulturního prostředí, které je jednou z oblastí, jež byly současnou pandemickou situací obecně nejvíce zasaženy, vnímá jako svoji povinnost nyní silněji než kdy dříve,” uvedla značka.

Prestižní česká filmová cena Český lev je udělována od roku 1993. Filmy jsou hodnoceny na základě hlasování členů České filmové a televizní akademie.

Celkem bylo v hlavních kategoriích určených pro celovečerní hrané a dokumentární filmy a televizní projekty nominováno 21 snímků, z nichž nejvíc nominací (15) získalo filmové drama Bohdana Slámy Krajina ve stínu.

Po 14 nominacích obdržely film Slávka Horáka Havel a příběh Šarlatán režisérky Agnieszky Holland. Úspěšně si vedla také televizní minisérie Herec v režii Petera Bebjaka a snímek Modelář Petra Zelenky, jež členové České filmové a televizní akademie navrhli shodně na sedm ocenění.

Zdroj: Volvo, Petra Doležalová
5.březen 2021