Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Vozy Avia se opět prodávají na Slovensku

Na více než dvojnásobek na nejméně 1100 vozů chce letos zvýšit prodej letňanský výrobce nákladních aut Avia. Pomoci mu k tomu má i návrat na Slovensko, kde s ním podepsalo 11 nových obchodníků smlouvu o oficiálním dealerství a servisu značky Avia Ashok Leyland.

Podle generálního ředitele automobilky Tomáše Navrátila se tak Avia vrací na svůj významný trh, který chce považovat za domácí. Avia Ashok Leyland se tak kromě úsilí o obnovení silného postavení na českém trhu začala prioritně věnovat zahraniční expanzi, aby mohly být splněny cíle prodeje. Export již obnovila do Británie, v červenci zahájí vývoz do Španělska a posiluje se její dealerská síť v Maďarsku a dalších středoevropských zemích.
Ve střednědobém horizontu chce Avia Ashok Leyland jako prémiová značka jejího indického vlastníka expandovat na vyspělé trhy EU, do východní Evropy a na odbytiště mateřské firmy v Asii. V roce 2010 chce firma prodat celkem 10.000 lehkých a středně těžkých nákladních automobilů, informoval ČTK její šéf.
Avia patří mezi nejstarší české značky a ve své historii se několikrát ocitla na pokraji úpadku. Nejkritičtější byl rok 2004, kdy společnost – tehdy ještě v rukou zkrachovalé jihokorejské automobilky Daewoo – zastavila výrobu a hrozil jí krach. Indové koupili divizi výroby nákladních aut loni na podzim.

19.červenec 2007