Kategorie
Značky
Regiony
 
 

VW a Porsche obnovily rozhovory o fúzi

Volkswagen a Porsche budou nadále usilovat o vytvoření integrovaného automobilového koncernu. Uvedli to v úterý předsedové jejich dozorčích rad Ferdinand Piëch a Wolfgang Porsche. VW se přitom původně rozhodl rozhovory o spojení s Porsche pozastavit.

Porsche drží v největší evropské automobilce Volkswagen většinový podíl. Firma nejprve zvažovala převzetí Volkswagenu, později ale plány změnila a chystá se pouze ke sloučení obou podniků. Podle šéfů dozorčích rad bude úsilí o integraci "konstruktivní a přátelské". 
 

 Volkswagen a Porsche měly mít v pondělí schůzku k plánované fúzi, tu ale šéf závodní rady Volkswagenu Bernd Osterloh odvolal. Za současné situace podle něj neexistuje prostor pro konstruktivní jednání. Ve Volkswagenu se rovněž nepříliš lichotivě hovoří o finanční situaci Porsche a o dluzích, které tato automobilka má. 
 

Porsche dnes oznámilo, že vede slibná jednání s potenciálním investorem. Automobilku podle agentury DPA tíží dluh devět miliard eur (240 miliard Kč). Vláda spolkové země Bádensko-Württembersko, kde Porsche sídlí, dnes automobilce přislíbila podporu.

 

30.květen 2009