Kategorie
Značky
Regiony
 
 

VW předal sanitky záchranářům

Volkswagen předal do vozového parku záchranných služeb Středočeského kraje sedm nových sanitek Transporter. Kolik jich VW prodal kraji celkem?

Jde o předposlední dodávku z celkem 48 sanitek. Dovozce značky Volkswagen Užitkové vozy do České republiky připravil ve spolupráci si FD servisem Praha a firmou System Strobel speciální skříňovou nástavbu pro zdravotnickou výbavu na podvozku modelu Volkswagen Transporter 4Motion.

Nová nástavba System Strobel umožňuje svými užitnými parametry nahradit větší sanitní vozidla efektivnějším Transporterem. Nástavba splňuje hmotnostní rezervu pro zdravotnickou výbavu sanitních vozidel kategorie C (260 kg).

Integrované schůdky umožňují pohodlné a bezpečné nastupování a vystupování, zatímco zadní dvoukřídlé dveře jsou aretovány proti samovolnému pohybu pomocí magnetů. Boční posuv hydraulického stolu nosítek v rozsahu 40 cm usnadňuje naložení a vyložení ležícího pacienta.

Zdravotní materiál je bezpečně uložen ve skříňkách a zásuvkách, jež jsou udržovány v uzavřené poloze plynovými vzpěrami. Celkem tři kyslíkové láhve a pomocné přepravní prostředky mají vyhrazené místo v samostatných boxech s přístupem zvenku na levé a pravé straně.

Do bočních posuvných dveří jsou integrovány lékařské kufry a odkládací pracovní plocha. Sanitní prostor se samostatnou klimatizací a zářivkovým osvětlením je vybaven dvěma otočnými a sklopnými sedadly. Prostředí uvnitř vozu během chladného počasí zajišťuje nezávislé topení.

 

21.leden 2013