Kategorie
Značky
Regiony
 
 

VW Slovakia letos možná zvýší výrobu

Bratislavský  závod německé automobilky Volkswagen v letošním roce možná mírně zvýší objem produkce. V roce 2006 opustilo brány bratislavské továrny VW více než 238.000 automobilů, letos by to díky silné poptávce mohlo být zhruba 250.000 vozů. Závod minulý týden oslavil vyrobení dvoumiliontého vozu, kterým se stal terénní model VW Touareg.

“Po všech modelech je silná poptávka, proto celkový objem výroby bude asi o něco vyšší než v minulém roce,” uvedl šéf podniku Andreas Tostmann. Vysoký zájem je o sportovně-užitkové vozy (SUV) VW Touareg, Audi Q7 i menší model VW Polo, dodal. Kromě těchto modelů se v továrně vyrábí rovněž terénní vozy Porsche Cayenne, jejichž montáž je však úplně dokončována až v zahraničí.
Bratislavská továrna začala v roce 1991 s výrobou Volkswagenu Passat a časem se vypracovala na největšího exportéra na Slovensku. Výrobní program postupně doplňovaly další
modely
VW. V současnosti tvoří zhruba tři čtvrtiny produkce terénní SUV. Zatímco ze začátku z výrobních linek sjíždělo denně šest automobilů, v současnosti je to již více než tisíc vozů.

7.červen 2007