Kategorie
Značky
Regiony
 
 

VW uvažuje o snížení výroby na Slovensku

Koncern Volkswagen zvažuje, že sníží produkci svého slovenského závodu. Důvodem je slabší poptávka za nynější globální krize finančních trhů. Uvedl to šéf slovenské Konfederace odborových svazů Miroslav Gazdík. 

Volkswagen Slovakia, který montuje vozy Audi Q7 a Touareg a komponenty pro Porsche Cayenne, vytváří mezi slovenskými průmyslovými podniky nejvyšší tržby. Jeho změny v produkci často ovlivňuje celková ekonomická situace. 

Gazdík uvedl po setkání s premiérem Robertem Ficem, že koncern přehodnocuje, zda nezastavit třetí směnu. Nikdo ze slovenské divize automobilky ale nebyl k zastižení, aby se k tomu vyjádřil. 

Slovenská média již citovala firemní zdroje, podle nichž chce Volkswagen letos snížit slovenskou produkci o 6000 aut. Podnik chtěl původně vyrobit 250.000 vozů, podobně jako v minulém roce. 

Slovenská ekonomika se o vývoz aut dost opírá. Vláda již dříve uvedla, že pokles v automobilovém průmyslu by mohl snížit předpovědi růstu hrubého domácího produktu země. V srpnu se meziroční růst slovenské automobilové produkce zpomalil na 16,7 procenta z červencových 27,6 procenta, napsala agentura Reuters.

20.říjen 2008