Kategorie
Značky
Regiony
 
 

VW: v užitkových vozech kralujeme

Hned tři ze čtyř modelových řad značky Volkswagen Užitkové vozy nabízených na českém trhu jsou nejprodávanějšími vozy ve svých segmentech, oznámila Porsche ČR.

„Mezi městskými dodávkovými vozy kraluje Caddy, absolutním bestsellerem je všestranná řada T5 nabízená v modelových variantách Transporter, Multivan, Caravelle a California, a v segmentu pickupů způsobil malou revoluci inovativní Amarok,“ uvádí zpráva.

„Nejprodávanějším užitkovým vozem Volkswagen je tradičně modelová řada T5. Podle statistik SDA bylo v kategoriích M1 a N1 v loňském roce registrováno v České republice celkem 1831 vozů T5. Z toho bylo 1503 Transporterů, 263 Multivanů, 57 vozů Caravelle a 8 modelů California. Kompaktní Caddy zaznamenal 1601 registrací v průběhu roku 2012, což jej vyneslo do čela segmentu městských dodávkových vozů. Bezkonkurenční Amarok se do loňských statistik zapsal 317 registracemi a jasně tak ovládl segment terénních pick-upů. Stejně jako Caddy a Amarok je modelová řada T5 jedničkou v segmentu užitkových vozů do 3,0 tun nejen v České republice, ale také na evropském trhu,“ pochlubil se dovozce.

31.leden 2013