Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Vyhlášeni dodavatelé pro Auto roku v ČR

Sdružení automobilového průmyslu jako spoluvyhlašovatel ankety „Auto roku 2009 v České republice“ ve čtvrtek vyhlásilo v souvislosti s touto anketou další ročník akce „Dodavatel pro Auto roku 2009 v ČR“.

Přihlásit se do ní mohli jeho členové vyrábějící díly nebo příslušenství pro automobily nominované do ankety. Ti výrobci, kteří dodávají své produkty pro Auto roku 2009 v ČR, mohou používat označení „Dodavatel pro Auto roku 2009 v ČR“ (jejich seznam je uveden na webu SAP).
Automobilový průmysl má v ČR velký význam. Se souhrnnými tržbami téměř 650 miliard korun ročně tvoří 20 % průmyslové výroby a 20 % exportu ČR. Také za rok 2008 zaznamenal růst svých výkonů, byť mírnější než v předchozích letech. 
Český automobilový průmysl ale není jen finální výroba automobilů. V posledních letech jsou v souhrnu tržby českých výrobců autodílů a příslušenství vyšší, než tržby našich automobilek.
 
V České republice se vyrábějí díly prakticky pro všechny globální značky. Odpověď na to, jaké díly, je jednoduchá – všechny. Dal by se z nich sestavit kompletní automobil. Tuzemské firmy dodávají díly nebo části na 86 % ze všech 42 automobilů nominovaných do ankety, které pocházejí z různých zemí a světadílů. Pokud jde o vozy evropských značek, české firmy dodávají na všechna nominovaná auta.
26.leden 2009