Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Výroba Superbu Combi od listopadu

Sériová výroba nového automobilu Škoda Superb Combi se má začít rozjíždět od 3. listopadu 2009. Informuje o tom Ekonom. Dříve než Superb Combi však Škoda uvede na trh sportovně-užitkový vůz Yeti. Jeho prototypy jsou podle Ekonoma hotové, přestože vývoj provázela série změn v zadání.
 
"Původní termíny pro přípravu a náběh výroby by se neměly příliš měnit. Letos na podzim tak zřejmě dojde ke zkouškám výrobní technologie v rámci ‘ověřovací série’. Na přelomu roku by měla následovat nultá série. To se již vyrobí auta , která téměř odpovídají budoucímu sériovému provedení," píše týdeník.
 
Podle týdeníku by automobilka mohla sériovou výrobu vozu Yeti zahájit před začátkem příštích letních prázdnin. Od startu sériové produkce k zahájení prodeje většinou uplynou přibližně tři měsíce.
 
Škoda se k plánovaným novinkám nevyjadřuje. Její prodejci věří, že pětidveřové kombi zvýší zájem motoristů o modelovou řadu Superb. Tomu odpovídají i zprávy od dodavatelů dílů. Podle nich by se po roce 2009 mohla výroba superbů oproti loňskému roku zhruba zdvojnásobit, na čemž má mít hlavní podíl provedení kombi, píše Ekonom.
17.srpen 2008