Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Výrobci autodílů houfně omezují produkci

Světová finanční krize dopadla na přelomu roku tvrdě zejména na výrobce autodílů. Přinášíme přehled situace největších producentů.

 AGC Automotive Czech – Sklárna, která v Chudeřicích u Bíliny na Teplicku vyrábí skla doaut , omezila výrobu a odstavila některá výrobní zařízení. Firma propustila několik lidí ve zkušební době a přerušila spolupráci s agenturními firmami. 
 
   Automotive Lighting – Společnost, která v Jihlavě vyrábí světlomety k automobilům, zastavila provozy na sériovou produkci 12. prosince, znovu byly spuštěny 4. ledna. Někteří zaměstnanci nastoupí až 11. ledna. 
    
Bosch Diesel – Jihlavský výrobce čerpadel, který je největší firmou na Vysočině, přerušil výrobu od 15. prosince do 5. ledna. Kvůli poklesu zakázek firma loni propustila 425 zaměstnanců.
 
     Brano Group – Výrobce autodílů 11. prosince zastavil výrobu, znovu se rozjela až 5. ledna. Společnost také reagovala na pokles poptávky propouštěním, od loňského července by do poloviny letošního roku měla mít o 400 zaměstnanců méně.
 
 Cadence Innovation – Podstatná část zaměstnanců libereckého výrobce plastových dílů šla naposledy do práce 17. prosince, výroba se začala postupně rozjíždět 5. ledna. Firma také oznámila, že propustí až 300 z 2300 pracovníků.
 
    Connaught Electronics – Irská firma, která vyráběla elektronické součástky pro automobily a zaměstnávala v Jiřicích u Humpolce 70 lidí, na začátku října ukončila výrobu.
 
    Denso Manufacturing CZ – Liberecký výrobce autoklimatizací musel přerušit výrobu, rozjíždět se začala až 5. ledna. Ke snižování stavů pak využívá přirozené odchody zaměstnanců.
 
    IAC Group – Hodonínský výrobce plastových výlisků v polovině prosince zastavil výrobu, znovu vyrábět by měl začít tento týden. Firma také uvedla, že propustí asi 60 ze 430 pracovníků.
 
    Magneton – Kroměřížský výrobce alternátorů a startérů oznámil propuštění několika desítek lidí.
 
    Motorpal – V jihlavském výrobci součástek do dieselových motorů je výroba omezena od 12. prosince do 12. ledna.
 
    Saar Gummi Czech – Výrobce gumového těsnění pro automobily z Červeného Kostelce na Náchodsku začal kvůli poklesu prodejů propouštět, do konce loňského roku odešly desítky lidí. 
  
  TRW Lucas Varity – Jablonecká společnost, která produkuje brzdy, nevyrábí od 15. prosince; linky začaly znovu nabíhat 5. ledna. Kvůli poklesu výroby již propustila zhruba deset procent zaměstnanců; nyní v ní pracuje 1360 lidí.
 
    Weisser&Griesshaber – Německý výrobce plastových dílů pro automobily loni oznámil, že uzavře svoji pobočku ve Znojmě a propustí všech 77 pracovníků.
 
    Witte Automotive – Výrobce zámků, pantů či klik z Nejdku na Karlovarsku propustil do konce loňského roku zhruba 80 lidí z celkových 1300. Firma také na přelomu roku zastavila výrobu, většina zaměstnanců se do práce vrátí až příští týden.
 
    Worthington Cylinders – Výrobce vzduchojemů z Hustopečí na Břeclavsku zastavil výrobu od 20. prosince do 7. ledna.
16.leden 2009