Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Výstava Legendy slibuje 1000 exponátů

Holešovické výstaviště hostí 28. – 29. května výstavu Legendy. Její organizátor Lubor Kos slibuje až 1000 exponátů z minulosti i současnosti  v hodnotě 1 miliardy korun. K vidění budou i diskuse s osobnostmi automotive oboru.

Pozvání do diskusní fór výstavy přijali: Ondřej Klymčiw, Martin Macík, stáj Buggyra, Dominik Střítecký, Richard Chlad, Radim Passer,
Filip Turek, Vojta Štajf, Tomáš Ouředníček.

“Každý má svou Legendu! Proto jsem slavnost kdysi nazval “LEGENDY”. Pro mladého návštěvníka je legendární automobil Bugatti Veyron, pro staršího návštěvníka jsou to vozy z dětství. Na Legendách si každý najde svou legendu. Pro rok 2022 jsem připravil velký dárek pro mladé návštěvníky a rodiny. Děti a mládež do 18 let v doprovodu dospělého mají vstup zdarma. Věřím, že tento dárek přispěje k popularizaci techniky, designu a vášně pro čtyři kola. Věřím, že tatínkové a dědečci budou skvělými průvodci a nadchnou své syny a dcery. Vždyť automobily a motocykly nám dávají svobodu! Svobodu, kterou chceme a která nám umožňuje zažívat nádherné okamžiky svého života.” – říká Lubor Kos – ředitel slavnosti LEGENDY.

HIGH LIGHTS slavnosti LEGENDY
SHELL Pavilon rychlosti představí unikátní supersporty. Z výčtu můžeme odtajnit PAGANI Huayra, LAMBORGHINI ESSENZA, McLAREN P1, MASERATI MC12 + dalších 20 strojů. V hale je několik tisíc koní uzavřených v motorech.

Pavilon Ferrari přináší přehlídku vozů Ferrari od historiků po současnost. Největšími hvězdami je Ferrari LaFerrari a Ferrari SP1. Unikátní stroje ze soukromé sbírky. Vášeň je obsažena v každém modelu Ferrari. Na slavnosti LEGENDY si značka připomíná 75 let své působnosti.

Klubové a závodní louky přinášejí přes 600 exponátů, které se běžně nevidí. Návštěvníci se mohou těšit na krásné přehlídky vozů Lancia, LandRover, Alfa Romeo, FIAT a mnoha dalších klubů. Expozice amerických vozů bude velkoryse pojata od historických vozů po současné unikáty a velké stroje.

Automobilky přivážení své novinky a slavnost má mnoho premiér! ŠKODA Auto představuje novinku Enyaq Coupe spolu s celou výrobní řadou a velkou hostorickou přehlídkou. Také se vozy budete moci svést na testovacích jízdách.

Ford AMB přiváží nový Focus a Ranger. Subaru představí novou elektrickou Soltteru. Hyundai přiváží několik premiér a hvězdou bude dodávka STARIA a několik novinek s označením N. Novinky take přiveze LandRover a Jaguar. Nově se představí automobilka MG, která vstupuje na český trh. KIA představí své aktuální modely a největší expozici bude mít tradičně Mercedes-Benz s mnoha novinkami, historickými vozy a velkou přehlídkou divize AMG.

V sekci motocyklů se představují značky INDIAN, ZERO, Aprilia, Piagio, VESPA, Moto Guzzi, SEGWAY, TGB, Linhai, Access.

Ročník 2022 bude plný nových a zajímavých vozů a motocyklů. Hlavním partnerem slavnosti jsou čerpací stanice SHELL, které přivezou monopost Formule 1 – Ferrari a další zajímavé aktivity.

Nově budou probíhat testovací jízdy vozů ŠKODA a Hyundai.

Praktické informace:
– vstupenky možné koupit na slavnosti 600Kč/400Kč
– vstup spodní branou ze Stromovky
– parkování v oblasti Holešovic – doporučujeme MHD
– Sobota 9:00 – 20:00 | Neděle 9:00 – 17:00
– Doporučený Dress code: Smart Casual

Lubor Kos

Zdroj: Lubor Kos
26.květen 2022