Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Výstava Motocykl bez řady velkých značek

Na tradiční březnové výstavě Motocykl v Praze příznivci jedné stopy nenajdou stánky japonských značek Suzuki, Yamaha ani Kawasaki a chybět bude i italská Ducati. Výstava potrvá od středy 11. března do neděle 15. března.

Důvodem neúčasti jsou podle zástupců firem nevyhovující podmínky, které ještě zhoršil nedávný požár Průmyslového paláce.
 
     Podle společnost Incheba, která výstavu pořádá, se na výstavě představí 180 vystavovatelů. Z motocyklových výrobců bude mít na pražském výstavišti v Holešovicích svůj stánek například Honda, Harley-Davidson, Buell, BMW, Moto Guzzi, Aprilia nebo domácí Jawa a Blata. Velké zastoupení budou mít výrobci strojů nižších kubatur z Číny a dalších asijských zemí.
 
     Dovozce Kawasaki ASKO KC se výstavy účastnil pravidelně 11 let. "Každý rok jsme poukazovali na nepřítomnost parkovacích míst, nedostatečnou výstavní plochu a celkově omezené služby pro vystavovatele i návštěvníky. Přes vyšší počet návštěvníků jsme zaznamenali spíše úbytek skutečných zájemců o motocykly. Požár levého křídla Průmyslového paláce byl definitivní tečkou, neboť tak byl zlikvidován poslední kvalitní výstavní prostor," uvedla firma v nedávném prohlášení.
 
     Suzuki svou účast zrušila na poslední chvíli minulý měsíc. "Bohužel počátkem února pořadatel výstavy přišel se zcela novými požadavky na způsob konstrukce a materiální provedení výstavní expozice. Přesto, že plně chápeme vznik těchto nových zásadních požadavků jako důsledek proběhlého požáru, termín jejich nepochopitelně pozdního předložení již neumožnil zabezpečit konstrukční a výrobní realizaci nové expozice a ta stávající nově vzniklým požadavkům nevyhověla," uvedl výkonný ředitel Suzuki Motor Czech Václav Lula.
 
     O jiné lokalitě pro příští roky uvažuje i spolupořádající Svaz dovozců automobilů. Hovoří se o výstavišti v Letňanech, část firem by akci viděla raději na výstavišti v Brně.
18.březen 2009